קלן גרמניה

המשלחת החברתית לקלן, גרמניה

המשלחת החברתית לקלן הינה משלחת ייחודית הנוסדה בשנת 2016 ויצאה לפועל, לראשונה, בשנת 2017. משלחת זו הינה יוזמה של עיריית קלן בשיתוף עיריית תל אביב לחיזוק הקשר בין גרמניה לישראל. בתי הספר שנבחרו להוביל משלחת זו הינם עירוני ט’ מתל אביב ובית ספר Kaiserin-Augusta-Schule מקלן, גרמניה.

המשלחת לקלן בגרמניה הינה משלחת המבקשת ליצור קשרים ושיתופי פעולה עם בני נוער גרמנים המאפשרים לתלמידים להכיר צעירים בני גילם מקהילות ותרבויות שונות, להרחיב אופקים ולעצב את עצמם כאזרחי העולם בעלי פתיחות מחשבתית השותפים למרקם החיים במציאות המורכבת בה אנו חיים.

פרוייקט זה תורם לעשייה חברתית וקהילתית ובחינוך דור למצוינות ערכית, טיפוח היכרות הדדית עם אנשים צעירים בני אותו גיל ומאידך, החשיבות בהצגת ישראל על כל היבטיה בפני נוער וקהילה שאינה יהודית בגרמניה.

חילופי נוער אלו באו למטרת למידה בין תרבותית, היכרות עם נוער החי ולומד בגרמניה, להכיר את השונה, לראות את קווי הדמיון הרבים הקיימים ולייצר שיתופי פעולה בין יבשתיים.

מטרות המשלחת:

  • מפגשים לצורך היכרות והידוק הקשרים בין נוער ישראלי לנוער גרמני.
  • לעזור לתלמידים לשפר את כישוריהם החברתיים והרחבת אופקים.
  • בירור מחדש של גבולות ומושגים מוכרים ומוגדרים.
  • הכנת התלמידים לחיים אזרחיים פעילים ומשמעותיים.
  • להכיר ולהבין את מורכבותם של יחסי ישראל-גרמניה לאחר מלחמת העולם השנייה ועם הקמת מדינת ישראל ולעמוד על אופיים ועל מהותם של היחסים בין העם היהודי לעם הגרמני כיום ובעתיד.

חברי המשלחת הישראלית עוברים ראיונות קבלה והכנה של 40 שעות לפני היציאה למשלחת. כמו כן, חברי המשלחת לוקחים אחריות להכנות ולפעילויות הן בישראל והן בגרמניה.

בביקור בגרמניה התלמידים ישנים אצל המשפחות המארחות וחווים אורח חיים שונה, מבקרים באתרים היסטוריים בכלל ויהודים בפרט, מתנסים ביום לימודים “רגיל” בבית הספר המארח, מבקרים במוזיאונים ומתנסים בסדנאות שונות.

בביקור הגומלין בישראל, התלמידים מארחים את חבריהם הגרמנים בביתם, מסיירים בתל אביב, יפו וירושלים, מבקרים בים המלח ומוזיאון יד ושם ועוברים סדנאות שונות בליווי מדריכים ומורים מטעם המשלחת הישראלית.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן